Co sądzisz o naszej nowej stronie?

wyniki

PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ

W poniedziałek 3.07.2017 rozpoczęła się X edycja Pleneru Malarskiego "Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej". W plenerze bierze udział 74 artystów z całej Polski, a także z Francji i Kanady. Tematem dzieł będą pejzaże, zabytki architektury sakralnej i świeckiej, zabytki przyrody oraz miejsca związane z lokalną historią. Około 30 twórców, którzy inspiracji szukali na wycieczce po gościnnych gminach powiatu radomszczańskiego: Przedbórz, Dobryszyce, Kamieńsk, Kobiele Wielkie, Żytno, Wielgomłyny i Radomsko, swoje prace będzie tworzyć w systemie stacjonarnym, w sielskim otoczeniu Krzętowa. Dzieła powstawać będą w okresie 3-9.07.2017 r. Natomiast pozostali, artyści pochodzący z regionu, piękno ziemi radomszczańskiej uwieczniać będą w zaciszach swoich domów aż do 30.07.2017r.  Podsumowaniem Pleneru będzie wernisaż wystawy poplenerowej otwierający kolejną edycję Mixera Regionalnego w Łódzkim Domu Kultury już we wrześniu. Wystawa ma charakter wędrowny i po wernisażu zostaną zorganizowane kolejne otwarcia wystaw w instytucjach kultury powiatu radomszczańskiego w okresie od września do grudnia 2017 roku. Potem obrazy będą pokazane na terenie innych powiatów regionu łódzkiego. Dopełnieniem wydarzenia jest katalog poplenerowy , w którym oprócz prezentacji dzieł malarskich znajdą się informacje o powiecie radomszczańskim oraz gminach i instytucjach biorących udział w projekcie. X Plener Malarski „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim” objęty jest patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Starosty Powiatu Radomszczańskiego, Prezydenta Miasta Radomska, Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Plener jest aktualnie największym tego typu wydarzeniem w Polsce i gromadzi kolekcję 630 obrazów ukazujących piękno ziemi łódzkiej.